pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

What is the sum of the infinite geometric series 1 - 1/2 + 1/4 - 1/8 + 1/16​
Help me part a and B
What is the first stage in the listening process? a.)responding b.)remembering c.)selecting d.)understanding e.)evaluating
Social psychologists have found that attitudes do predict behavior, but only under certain specifiable conditions. One key factor is knowing whether the behavio
Which part of cannabis contains the least amount of thc?
A school concert has students tickets for $7 and nonstudents tickets for $12. If the school made $1973 selling 214 tickets? How many student tickets were sold?
Questions: 1. According to Lamarck, how did new structures appear? What would happen if the structures weren't used?
URGENT PLEASE HELP ASAP!!!! Read the passage. Once you have read the story, explain what episodes show the resolution of the story. Explain your answer in one o
1/ Assume that the distribution of residuals is approximately normal with mean 0 cm and standard deviation 5.9cm. What percent of the residuals are greater than
Match the layer of the earth with its best description. 1 . made of large plates that move 5 inner core 2 . plastic portion of the upper mantle of the earth 1 o