emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

What Is Geographic Mobility?
how do I divide a fraction to a decimal
Why does more solar energy reach the equatorial regions than the polar regions?
What Is the Richest Country in the World?
Whatis the wheel and axle?
WHAT IS 123456567890*1423 THAT MEANS TO DIVIED PLEASE TELL ME THE ANSWER
Q: What is the indicated term of the arithmetic sequence? someone help!!!! a14 for 200,196,192... A: a. 148 b. 252 c. 144 d. 239
What Does "Turning of the Tide" Mean?
How do you find the length of a circle in geometry?
how do I divide a fraction to a decimal