averies2673974 averies2673974
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help I'll give brainliest

Please help Ill give brainliest class=

Respuesta :

amanjotkaur788
amanjotkaur788 amanjotkaur788
  • 03-11-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 03-11-2020

9514 1404 393

Answer:

  b.  The cost of orange juice is $3 per jug.

Step-by-step explanation:

A "unit rate" is a rate that is "per <single item>" The rates given are per the following numbers of items:

  a: 3

  b: 1 . . . a unit rate

  c: 10

  d: 2 (dozen) or 24 (single roses)

The rate of selection B is the only unit rate.

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP WITH THIS ITS ALMOST DUE
what is the question for the equation 0.4 divided by 29.5 ​
WORTH 25 POINT PLEASE HELP WILL MARK THE BRAINLIST
when did the arabs live in palestine
My brain hurts (7th grade math) 20 pts
One number is 5 less than twice a number.if the sum of two numbers is 76 what is the smaller number ?
Members of the same culture generally share a common: A. level of education, B. amount of income. O C. political ideology, D. set of values.
1 2 3 4 > 5 6 7 1 of 7 The following exchange rate is given: £1 = 1.37 dollars. Convert £6 into dollars. 1.21 dollars dollars
HELP i need an answer for this​
8.7 less than -3 times a number is the same as 22 1/5 What is the number? Enter your answer as a decimal or simplified mixed number in the box. The number is