Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

When is a fraction irrational? Select one: a. never b. when it is negative c. when it is improper d. when it's a mixed number
How did trade play a role in the development of early African states
he Chautauqua Circuit had its roots in _____. (A) a training institute for electrical workers (B) a camp for Sunday school teachers (C) a school for enterta
117⁄1280 as a mixed number
What is one primary religion and one minor religion jews practice.
which best describes the colonists attitude toward american indians
the word associate comes from the root socius, meaning "companion." what is the meaning of associate? a. to cut off contact b. to break a promise c. to hide a m
Why would the framers want Congress to be more powerful than the executive branch? a. because it was in control of making laws b. because it was smaller than th
Adam is 4 years old his brother is half his age how old will the younger brother be when Adam is 50
the word "atom" comes from a greek word that means a. unmixable. b. uncuttable. c. microscopic.