jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Subject:completer les phrase avec ces mots: aprté,monologue,onomatopée,quiproquo,réplique,tirade.
please help asap geomtry
Two-Bit takes issue with the newspaper that says Johnny, Ponyboy, and Dally “turn heroes” and says, “Y’all were heroes from the beginning. You just didn’t ‘turn
Plsssssssssss hellllppppppppppppp
Section 1 - Question 6 Which statement best describes a step in the grooming process? A Earning the trust of a potential victim. B Lying about your age to appea
find solution to the system of equations below x=-45x+4y=-16​
How did u get 0.19278 moles of Sb?
True or False. As Finches move to a new island, random variation in the beaks/necks allowed them to better compete for food. Over time the variations became ada
Which best explains why counterclaims are included in an argumentative essay? to restate the main claim to provide data and evidence to address opposing views t
"All men are created equal" "Unalienable rights" "Life, liberty, and the pursuit of happiness" These phrases taken from the Declaration of Independence originat