jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

which is not one of the components that make up flamenco? el cante la comida el baile la música
What percentage of total calories from fat should you consume daily? A. 15 B. 25 C. 30 D. 35
Tú ________________ alto. a. es c. soy b. eres d. estás
Which is true? a 399.019 > 399.00 b 22.9909 = 22.991 c 9.3291 > 9.3301 d 0.7351 > 0.7411
the equation of line wx is y = -2x - 5. write an equation of a line perpendicular to line wx in slope-intercept form that contains point (-1, -2)
two-year-old sara lives in a home where the family has a german shepherd. sara knows the word doggie. one day, when sara is outside with her mother, she sees a
What is the product of (3a + 2)(4a2 – 2a + 9)? what is the answer please i need help
why don't the suitors want the beggar to try the bow?
¿cómo se dice "to turn in" en español? (3 points)hablar entregar estudiar dibujar
the united states sent forces to what area of tbd world in the mid-1990s to stop ethnic cleaning