rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

compare and contrast the structure of the daughter cells with that of the original parent cell
Inflation causes the price of goods and services to __________ over time. a. fall b. rise c. vary d. freeze
Which is true of living things? a. Their chemical balances are maintained by acid-base reactions b. They are damaged when they are exposed to any kind of acid c
A magazine contains 7/12 articles the rest are adverts. If there are 204 pages in the magazine how many pages are adverts? Need answer ASAP!!!
Find the GCF of 189 and 200 using prime factorization
Element used to make first atomic bomb
How do I expand mx(ab-b) by using the distributive property?
Plants transform some of the electromagnetic energy from the sun into what?
-x² + 4x - 4 = 0 Solve the equation
James weight increased in 41 to 45 kilograms. what is the percentage increase?