makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best completes the diagram? Enlightenment ideas are introduced in Europe. intro cope. The Second Continental Congress ratifies the Declaration o
Order the following from the stage of highest total population to the stage of lowest total population: Industrial, Pre-Industrial, Post-Industrial, Transitiona
what is the value of log^625^5​
is the following relation a function: {(3,2), (3,-2),(1,-4),(-1,2)}​
Factor completely 49x^2-81. A. (7x+9)^2 B. (7x-9)^2 C. (7x+9)(7x-9) D. 7x-9 Will make BRAINLIEST!
The motion of a skateboarder along a horizontal axis is observed for 5 seconds. The initial position of the skateboarder is negative with respect to the origin,
A Today, population policies in India emphasize forced population control B. family planning education limiting families to one child by law D. advancing the so
find the difference 3/4(3x+6)−14(5x−24)
Qual é o radical de escola
A circular loop of radius R = 13 cm is centered at the origin in the region of a uniform, constant electric field. When the normal to the loop points in the pos