treyanaj73108
treyanaj73108 treyanaj73108
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me! Will give brainliest! (Real one)

Please help me Will give brainliest Real one class=

Respuesta :

fishj2889
fishj2889 fishj2889
  • 02-12-2020

Answer:

Since there are 32 fluid ounces in 1 quart and we need 3 quarts we multiply 32 and 3 and get the result of which is 96 we need to divide that by eight to get the correct number to multiply 4.50 by so we get the result of 12 now it is 12 times 4.50 which is 54 so it costs 54 dollars.

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link
peanut1952 peanut1952
  • 02-12-2020
54 dollars


jjskskskskkskekskskdkicixoaosowkdjfjjs
Answer Link

Otras preguntas

How did Rome build a strong large empire
when a digital clock reads 3;47/ the sum of digits is 14. how many minutes after 3;47 will be the sum of digits be 20 for the first time
american colonists organized the first continental congress to?
What is a commission
an assembly line produces 20 items per hour. if the line runs 24 hours per day, 7 days week, how many items are made by this machine in one month? (assume 30 da
7.5% of what is 7.38?
Which of the following is not one of the four groups based on economic interest? A. Business B. Labor C. Education D. Transportation
What do authors of fiction stories teach readers? A fact of science A message about life How to do something Where to get something
que son las emisiones de carbono
what do average mean in math