gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Find the probability of spinning a 3 and then a 4 on a spinner with numbers 1-6.
Jillian is selling boxes of cookies to raise money for her basketball team. The 10 oz. box costs $3.50, while the 16 oz. box costs $5.00. At the end of one week
an outline should contain what?
What instigated the sepoy rebellion
Jeanette's sister charges $5.50 per hour before 9:00 pm for babysitting and $8 per hour after 9:00 pm. She finished babysitting at 11:00 pm and earned $38. At w
The process of exposing animals to caring human contact is known as.......?A.) ImprintingB.) Fear periodc.) Sensitive periodD.) Socialization
Which sentence uses the underlined preposition correctly? A. He saw the squirrel slip off the branch. B. He saw the squirrel slip off of the branch.
If Penelope had not mentioned the master's (Odysseus's) feet to her servant Eurycleia, the evidence concerning Odysseus's return would not have been circumstant
Which is the last step in conducting a URL search? A. The user's browser renders the html code as a visual web page. B. The datacenter routes the re
Select the SIX nutrients found in food. carbohydrates protein whole grains fat vitamins amino acids minerals sugar water