powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

Explain each of the following symbols from Journey to the center of the Earth in detail. ○ Leper ○ Storm ○ The journey
what is the corner kicks of playing futsal
give one word • pressure exerted by a stationary liquid _______. • force in a direction perpendicular to a given surface area _______. • a pair of forces whose
Liquid A has weaker intermolecular forces than liquid B. Which liquid would demonstrate greater surface tension?
nsahbqbecj;b ; dbhbqbq
The ________ paid for products and services goes by many names, like tuition for your education, rent for an apartment, interest on a bank credit card, and a pr
HERE IS ANOTHER ONE! DO NOT CLICK ON LINKS!
The Heisenberg uncertainty principle most directly applies to which of the following types of matter?
The table and the graph below each show a different relationship between the same two variables, x and y: How much more would the value of y be on the graph tha
Il give brainliest question in the picture