Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Shannon is building a rectangular garden that is 18 feet wide and 27 feet long write an equation to represent the area shannon's garden in your equation let g r
The greatest support for a critic's opinion depends on evidence from text.
Select the correct function with the following transformations: shifted left 1 and up 3.
what are the eyebrowns on king tut's mask made of
The songhay empire replaced the ___ empire
Spiral bacteria are called____________?
Solution for 4x-y=-21
What state has a longer border on the Pacific Ocean, Oregon or Washington?
Erica makes a banner using 4 sheets of paper. each paper measures 9 inches by 10 inches.what is the total area of arica's banner?
K2-4K-21. How do you factor this