roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

what if there are no primary consumers in the ecosystem??​
(Easy question) Please help
How did the articles of confederation compare to the constitution in regard to sovereignty?
Acetyl coa is a feed forward activator of the enzyme ________ ensuring sufficient oxaloacetate for the citric acid cycle to continue.
Which line from the book best supports his analysis? codebreakers continue to use old-fashioned techniques this would allow eve to intercept the message as it i
What is a scientific explanation of a law? A. an idea that can't be proven but can explain some phenomena B. a statement based on repeated experiments and obser
The strict conservationist philosophy for using Federal lands states that: A. Federal lands should be available for commercial uses, such as mining, logging, gr
Burning 2.00 mol of hydrogen releases 483.6 kJ of energy. Determine how much energy, in kilojoules, must be supplied to convert 3.00 mol of water vapor into hyd
Use the distributive property to simplify the expression. -6(2²+3)-2(1²-2) A. 4² +22 B. 4:² +14 C. -8²-22 D. -8:²-14
explain three scholarly conceptualizations of empowerment in the field of community education /development