JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

2. Your history teacher asks what is implicit when taking a test. How could you respond? Circle your answers. a. You are to copy the answers from another studen
please help me!!!!!!!!!
What structure is responsible for transpiration?A. epidermisB. stomataC. spongy mesophyllD. palisade layer​
On a scale of 1-10, rank the following characters based upon how much power they currently hold in Salem society/court. Then, explain what is problematic about
In what war did the 3 European Dictators work together?
What else belong on the following list of good "sending" communication skills? Think before you speak. Use "I" messages. Make clear, simple statements. Question
Which measurement is most accurate to describe the amount a coffee cup could hold? 0.5 gallons 2 pints 10 fl. oz. 6 cups
A company or did copy paper for the office the cost is $52 per box of paper they also had to pay $48 to have it shipped
3. If you spin the spinner 400 times, about how many times would you expect it to stop on: a. a vowel? b. the letter "N"?
please i need serious help with this question i have no idea how to do it