rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

what is the solution to the system of equations? y = x – 10 2x y = 4
which communist cambodian leader or movement caused the death of 1.7 million people through disease, starvation, and execution? a. ho chi minh b. mao zedong c.
ashley enters a formula in a cell in a spreadsheet and presses enter but instead of the answer, she sees b2 b3/c5. what mistake did she make? she can't add and
which type of solar radiation is the least powerful
Can I do B.com honours with maths as my additional subject rather than as my main subject
solve x2 6x = 7 by completing the square. what is the solution set of the equation?
What is the formula equation for the reaction between sulfuric acid and dissolved sodium hydroxide if all products and reactants are in the aqueous or liquid p
which best describes carrie chapman catt's "winning plan"to achieve national women's suffrage?
What is the oblique asymptote of the function f(x) x^2+x-2/x+1
which function do you evaluate first in g(f(x))?