electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which is an component of the modern cell theory that was not part of the original cell theory?
A flower bed has the shape of a rectangle 24 feet long and 9 feet wide what is the area in square yard
A carpenter used 9 1/2 ft of cedar for every 7 2/3 ft of redwood for a construction project. If the carpenter uses 4 3/4 ft of cedar, how much redwood does he n
Factor 3x^2-2x-1need help thanks 10 points
its due tomorrow need help!!
The formula for figuring a student's average test score a is a= p/t, where p is the total points earned on all the tests and t is the number of tests find a stu
Someone please help me with number 27
How did the 2 compromises reached during the constitutional convention satisfy competing groups?
What is a mineral deposit that is large and pure enough to be mined called? gemstone ore pluton pegmatite
Does anybody know what this number sequence is? It seems easy, but I've been struggling with it for a while...