vomayly
vomayly vomayly
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

If gas costs $1.95 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $36.00? (Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

helper786
helper786 helper786
  • 01-02-2021
Around 19 or 18 dollars I think
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence contains a plural verb?
The diagram shows fossil layers in different locations. The different shading in the diagram indicates different types of rock.How could fossils like the ones s
7*4/2*9/4+1/3*17 Jojocyosmith
Lexie started her homework at 4:30 P.M. She finished at 5:05 P.M. How many seconds did it take her to finish her homework?
The idea that an organization should strive to satisfy the needs of consumers while also trying to achieve the organization's goals reflects the
plssssss help dsnhhhhhhhhh
por favor me pueden ayudar con la pagina de la guía 282 guía Montenegro me divierto y aprendo MDA 5 grado ay un niño saltando con camisa rayado con las rayas ve
A box containing 11 2/5 lbs of goldfish crackers was delivered to the kindhearted classes to be split evenly among 3 teachers. Mrs.Z received another carton wit
Sarita bought 12 bananas at the farmer’s market. Each banana cost $0.35 cents. She paid with a $10 bill. How much change did she get?
plz help me plz plz plz plz plz