aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

In Gulliver’s Travels, Jonathan Swift uses “masks” such as imaginary land and people, and fictional conflicts. What dangers may have been involved in naming rea
Find the length width and height of the two pictures then find the volume
A constant horizontal force F is applied to a 5 kg box on a frictionless horizontal surface. The box starts from rest and moves 12 meters in 5 seconds. a) what
¿Qué grupo étcico vieron a la cordillera antes de la llegada de los españoles?
Fred sells flags for f dollars each. he decides to give a discount and sell the flags in his store for a 26% markdown. write an expression for the sale price of
Once an action potential reaches the end of the axon, how does the information usually get to the next neuron?
Help solve for a thank you
a sixth grade class of 12 boys and 24 girls consider this statement for every two boys there are 4 girls do you agree with the statement explain
2. A patriot ------- the revolutionary war and a loyalist ---------- the war. a.supported,supported b.opposed,opposed c.opposed,supported d.supp
why do you think there is less variation in languages spoken in the United States