quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Can some PLEASE help me with these inscribed angle questions?
PLEASE LOOK AT PICURE THEN ANWSER, WHOEVER IS CORRECT I WILL MARK BRAINIEST :)
Someone please help Austin writes down a random number. What is the probability that the number he wrote down is an odd number A. 1/100 B. 1/1000 C.1/10 D. 1/2
How does Viola wish to deceive the above person? Twelfth night Shakespeare
a new optical illusion is posred on the internet. Write a recursive formula to describe the pattern. The, write the explicit formula that can be used to find t
Gabriela has an average daily balance of $232.94 on her credit card. Her card charges 9.25% annual interest. What will her monthly finance charge be? $9.25 $21.
Ima give you the brainy thingy please help thank youu
i need help!!! just fill the blanks pleaseeee and thank you is urgent
PLZ HELP ASAP. WILL GIVE BRAINLIEST IF CORRECT What is the length of the unknown side of the right triangle using the Pythagorean Theorem? 7 24 25 31
WILL GIVE BRAINLIST!!! What positive gains did African Americans in Texas achieve in the 1930s?