ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

True or false? hick says that it is possible to show that each item of human pain serves the divine purpose.
disadvantages of social networking sites need help immediately
As an airplane taxies on the runway with a speed of 16.5 m/s, a flight attendant walks toward the tail of the plane with a speed of 1.22 m/s. what is the flight
A small object of mass 4.10 g and charge −18.4 μc is suspended motionless above the ground when immersed in a uniform electric field perpendicular to the ground
n a paragraph of seven to ten sentences, answer the following questions in relation to this passage from John F. Kennedy's 1963 Civil Rights Address: What idea
Where are parameters such boot order, processor voltage, motherboard raid, hardware virtualization support, and overclocking configured?
The Davis family pays $200000 for a new house.They make a down payment that is 1/10 of the price of the house.How much is the down payment
I’m confused on this one
what is the ninth term in the binomial expansion of (x-2y)^13
REALLY NEED HELP: given that (-5,-2) is on the graph of f(x) find the corresponding point for the function 2f(x)