nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Simplify -8(2-3w) -5w
The distance it takes a car to come to a complete stop after the brakes are applied is related to the speed that the car is traveling. the stopping distances an
how long did it take to preserve a person
Add 4x4 + 7x3 + 15x2 + 4 and 4x3 + 2x2 + 17x. A) 4x4 + 4x3 + 2x2 + 17x + 4 B) 4x4 + 7x3 + 17x2 + 17x C) x4 + x3 + 17x2 + 17x + 4 D) 4x4 + 11
Hello there! If you can help me solve this equation step by step, that would be very helpful. Thanks for stopping by!
Select all the correct answers. Anemia is a medical condition in which the affected person lacks enough red blood cells. What two effects will such a condition
Betty says that 90% of 180 days in 200 days. Is her answer reasonable
Please help on 8, 9, and 10! Each answer must Be 9! PLEASE With shown work HELP IS APPRECIATED!EXAMPLE*4,4,4,44÷4+4+4^1+4+4^5 + 4^9
I NEED HELP ASAP 4. List and describe two reproductive health issues related to your sex. 5. Name the two types of twins and describe how they are formed. 6. Li
Which is the most accurate statement about ferns? a) Ferns belong to the same phylum as moss. b) Ferns are nonvascular plants. c) Ferns developed after mosses a