officallymajesty officallymajesty
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $9 for 6 rides how much would it cost for 1, 10

Respuesta :

elikg117 elikg117
  • 04-02-2021

Answer:

1 = $4     10= $13

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra1534 alejandra1534
  • 04-02-2021
Each ride cost $1.50 meaning 10 rides is 15
Answer Link

Otras preguntas

What does Primary challenges mean for school?
HIiii. Hope y'all having a great day... so... i have a question...who's your favorite..rapper...singer....etc u have 5 minutes GO!
Which choice below is an independent clause? A) Train Whistle. B) Rain fell. C) Because. D) None of the preceding choices is an independent clause.
* fue que un día la vieja salio de su casa con los perros, y entonces lego un ladrón y se metió debajo de la cama." Escribir los 4 verbos en la forma de preteri
Write a ratio equivalent to the ratio 10:15. a. 15:10 c. 10:30 b. 80:120 d. 40:75
Which of the following is an example of vertical mobility?A. A senator becomes a member of the House of RepresentativesB. The head of marketing becomes the new
Identify which line from the graph the following right triangles could lie on
Please help polynomial stuff​
What is the function of an enzyme in a biochemical reaction? O catalyst O inhibitor solvent nutrient
3. How many delegates attended the richmond convention? Will give brainliest