casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression. 7 · (8 + 3) A. 18 B. 29 C. 59 D. 77
solve the compound inequality graph the solution
mom, this note is to remind you that i have soccer practice this afternoon. jeff's mom is taking us and picking us up. see you at dinner. andrew what was andrew
what is the basic unit of all matter
Los monolitos son estatuas hechas de una sola piedra.
What governs an artist’s choice of size?
Julio is playing a trivia game. On his first turn, he lost 100 points. On his second turn, he lost 75 points. On his third turn, he lost 85 points. Write a sum
How did the Islamic Empire impact the areas it ruled?
While visiting the Galapagos Islands in 1835, Charles Darwin collected over thirteen different species of a type of bird called a finch. He later observed that
What will be the subscripts for the formula unit Ca_N_?