Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

If p=4 and q=2, evaluate the following expression:30/p+q​
What age dogs die? help me here plz​
In a direct variation, y = 20 when x = 2. Write a direct variation equation that shows the relationship between x and y. Write your answer as an equation with y
Please!!...ASAP 13. Which of the following is the best advice for writing your first draft? A. Write in list format instead of full sentences. B. Get your ideas
Which material is likely to slow the flow of electric charges the most? Explain.
Explain how to tell 202/220 is not in simplest form
Pls help me do my math problem
Who worked at the slaughterhouses? 1. Women 2.Children 3. Immigrants
A rectangular park measures 100m by 60m. A path of constant width is to be paved around the perimeter. The mayor wants to ensure that the resulting area is 640
The best meaning of self-perpetuating probably is _____. changing from one moment to the next self-denying believing in oneself viewing oneself in a way that la