ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Explain how Christianity split
If a 20kg mass hangs from a spring, whose elastic constant is 1800 N / m, the value of the spring elongation is
Which weakness in the Articles of Confederation became clear during Shays's Rebellion? A. absence of a national army B. absence of a national court system C. in
Imagine your family is considering moving into a new home. How might perimeter and area be used to describe homes you may consider? HELP! ASAP
Which data set could be represented by the box plot shown below?
What is one activity that has impacted biodiversity?
What the answer question
Help in rearranging this: storm / helps/ also/better/ water/ it / water management / in
PLs help I need to know what 11 is I will mark u as brianlist
Use the Binomial Theorem to expand (3 + 2x)4.