gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

What is a loan? 100 points
Question 3 (1 point) Which of the following statements is true in regards to the Green Corn Ceremony? During the festival the town's sacred flame was extinguish
Which equation is a linear function? Question 2 options: A) –5y + 3x = 7 B) C) y = −3x2 −5x +3 D) y = 5 ⋅ 2x − 3
Which of the following is a correctly paired correlative conjunction? A) either … nor B) neither … or C) not only … nor D) and … but
What is happiness and sadness??happiness is good for our health or sadness ?​
Do you know what the correct answer to the equation 2+2 is ?
Activities provided for the satisfaction of others and consumed at the time of purchase are…
Find 20%of 30%of 180
what is an example of a long term health plan?
Will give brainliest for the correct answer