anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

What is the reduced radical form of each expression?
Please help!!!! I need to finish this tek before Tuesday comes. Can anyone help me with this and explain?
16. In a straight contest, the loser polled 42% votes and lost by 14400 votes. Find the total number of votes polled. If the total number of eligible voters was
Heights of a group of boys who attend the army selection camp is normally distributed with mean 170cm and S.D.3.9cm. Minimum eligible height for army is 175cm.
Which among this sentence is correct. 1.The fight he has began in my family, may he finish it to the end. 2.The fight he has begun in my family, may he finish i
Four factors that lower one’s self esteem ?
bakit nanakop ang kanlurang asy a
The website is offering a discount of $7.50 on all Bolga basket orders. Which expression can you use to find the total price of a basket order? 7.56+42 426-7.5
The Royal Botanical Gardens at Kew were famous because they were designed by a king. - True - False Answer: False (edg 24')
Why was the Soviet Union displeased with actions in West Germany? A. German soldiers were stationed on the Soviet border. B. Free and fair elections were held t