jakechadisthecool jakechadisthecool
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

spritesoda07
spritesoda07 spritesoda07
  • 01-03-2021
Ryan bought 18 pens from rite aid.

If he bought 24 pens for $0.60, and 18 pens for $0.80, he would have spent $14.40 at each store. 24+18 adds up to 42.
Answer Link

Otras preguntas

In what respect does an atom of magnesium differ from a magnesium ion (Mg^{2+})? (A)The ion has a more stable electronic arrangement than the atom. (B)The pos
whats Henry Hudson interesting facts?
Explain how engineers and scientists may work together to produce a protein in the lab.
what is perpendicular to y= 3x -9 and passes through the point (3,1)
What is the formula for the volume of a cuboid?
Put brackets in the expression below so that it's value is 45.024. 1.6 + 3.8 * 2.4 *4.2 (*= times )
What are 2 numbers that when multiplied together you get 360 and when added together you get -96
What are enzymes also known as? What do enzymes do to biological reactions? What do we call the special shape on an enzyme molecule? What are enzymes made of? W
What long-term effect do you think EU membership will have on nationalism in Europe? Explain.
In a sale, normal prices are reduced by 12% The sale price of a digital camera is £132.88 Work out the normal price of the digital camera (3marks)