vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you now 11/33 is a simplest form
If the angles of a triangle are in ratio 2:3:7 find the measure of all the angles of the triangle
What is %15 of $35.15 What is %15 of $27.00
Use the order of operations and the digits 2,4,6 and 8 to create an expression with a value of 2
The distance of a wave crest from its resting. position is its. out of A. Wavelength B. Amplitude C. Height
Write an equation for a non-vertical line that contains the point ( 2,-4 )
how could you compare the energy carried in two different longitudinal waves
What is 9x^2-24x+ 16
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe