ann4358 ann4358
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much will 28 pencils cost if 7 pencils cost $1.82?

Respuesta :

vihankalsi
vihankalsi vihankalsi
  • 02-03-2021

Answer:

7.28

Step-by-step explanation:

1.82*4= 4+3.20+.08= 7.28

Answer Link
samanthasummers12013 samanthasummers12013
  • 02-03-2021

Answer:

$7.28

Step-by-step explanation:

7 pencils:$1.82

28 pencils:$x

28/7=4 so multiply 1.82 by 4

$7.28

Answer Link

Otras preguntas

1/2÷3/4 what is the unit rate
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!
not for school buh should i perm my hair lol?
You have this information about ΔABC, ΔFDE, and ΔGIH: AB = DF AB = GI BC = HI DE = HI m∠B = m∠D = m∠I Which triangles must be congruent? A. ΔABC, ΔFDE, and ΔG
Convert 9421mm to metres​
Most of the training of animals is learned from A: Unconditioned B: Conditioned Response ***WILL GIVE BRAINLYIST***
Ask your partner using the word provided and the verbs gustar, encantar, importar, and interesar. Then respond in the yo form to the question you ask.
what is 7*2√2 helppppppppp
Rationalise the denominator and simplify 1/√5​
The number of sixth grade students accounts for 35% of the total number of students enrolled in middle school. There are 245 sixth grade students. How many stud