tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

How do you find the product of -1/5(-2 1/4)
Given the Trapezoid ABCD Find the length of AD Pls helppp
What kind of energy does an unlit match have?a. thermal energyb. kinetic energyc. chemical energy
describe in two ways how African traditional region contributes to a harmonious society ​
write short note : power​
How does the stage in an individual's life cycle influence his or her personal financial planning?
What are some websites that have free games to play on a MacBook Air?
each Rubber ball is = to 2 balls btw, Find the median of the data in the pictograph below.
How did Native American tribes react to westward expansion
can someone help my lil sis again.