hermelat2043
hermelat2043 hermelat2043
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brand X cost $1.56 for 12 oz brand why cost $0.02 more per ounce what is the cost of 15 oz of brand y ​

Respuesta :

kendrasalcedo2010
kendrasalcedo2010 kendrasalcedo2010
  • 04-03-2021
I think it will be wait let me get backnto. You
Answer Link

Otras preguntas

In the structure of a muscle serval fascicles lie bundled together to form a muscle just as several what lie together to form a compact bone tissue
what is the y-coordinate of the solution x equals 3x minus 26 over 2 x minus y equals 19
Write the equation of a line that is perpendicular to the given line and that passes through the given point. y= 2/3x + 9; (–6, 5)
Geometry Help! Pls! Ty!
A hot air balloon descends to the ground. The function a(t) = 210 – 15t can be used to describe the altitude of the balloon as it approaches the ground. The ti
What feature of Excel allows you to automatically calculate common formulas with selected data? A. Orientation B. Custom Sort C. Quick Analysis D. Cond
Which is NOT a disadvantage in a market economy? A. uncertainty B. no safety nets C. everyone receives equivalent income D. those with productive resources rec
plz help plz Which statement is best represented by the inequality p>48?
Fran has a bag with 20 marbles in it. Some of the marbles are blue, some are green, and some are yellow. She draws one marble at random, records the color, and
What is the answer to this problem?