BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Use given triangle to fill in the blank. PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!
What is cellular respiration ? a. How to sun creates energy for liviing organisms b. How plants make food c. How all organisms create energy d. How animals bre
subtract x^2-6x+4 from 2x^2+4x-8 ( )-( ) step 1: step 2: step 3:
Which is the most effective way to reduce discrimination at the workplace? A. Appoint employees of a single race or religion. B. Create a group according to
Which factor contributed to the Watts Riots of 1965?
Algebra 1 please help!
Why is it ecologically relevant for plants to have their seeds dispersed.
On the diagram, label each stage of cellular respiration: Electron Transport Chain, Glycolysis, Krebs Cycle.
Ignore all of my extra work and the words my hand are "after each week (the very top one" and "represents the"
laptop screens are determined by the length of the diagonal portion of the screen rounded to the nearest whole number the laptop screen is 16.5 inches wide and