sarahsanchez910
sarahsanchez910 sarahsanchez910
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

NEED HELP ASAP
At the local bakery, 3 boxes of cookies cost $12.00. How much does each box of cookies cost?
$3.00
$4.00
$15.00
$36.00

Respuesta :

ejpjrocks123
ejpjrocks123 ejpjrocks123
  • 02-04-2021

Answer:

B. $4.00

Step-by-step explanation:

I know this because you would divide the $12.00 by the three boxes of cookies which would be $4.00, So each box of cookies cost $4.00

Answer Link

Otras preguntas

A ball initially at rest rolls down a hill and has an acceleration of 3.3 m/s². If it accelerates for 7.5 s, how far will it move during this time? F. 12 m G.
Who should the prince avoid? flatters connivers control freaks jesters
x - 8 = 3x sovle for x
What is the value of h(3)
Reya Gonzales has offered to help out her best friend Manuela by watching her three children several afternoons each week. Manuela has had difficulty finding ch
check all the equations that are examples of joint variation. A) a= 3bc B) r=2q C) v=at D) L=4/mn E) w=0.25xyzSelect all above that apply.​
You have a child who attends daycare while you attend classes. Just before class, you are notified that your child has a slight fever and appears fine otherwise
How should help-desk procedures address complex problems that require administrative intervention
What is 82% or 25 pages
Read the excerpt from "The Crab That Played with the Sea.” Now, while the two were talking together, Pau Amma the Crab, who was next in the game, scuttled off s