Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Write a dialogue on what can an ordinary citizen can do to save environment?
What would increase the resistance of a copper wire? A. decreasing the wire’s thickness B. decreasing the wire’s temperature C. decreasing the wire’s length
Foods with a high glycemic index are generally considered healthier
what are medicines that promote health
The lowest elevation in the world is in the Dead Sea at 413 feet below sea level. The highest elevation in the world is Mount Everest at 29,035 feet above sea l
How do you get terms, coefficients and constants from an algebraic expression
Factors leading to growth in lagos geographic economic political
What device that converts energy of motion into eletrical energy?
You watch a criminal trial on television where the suspect never takes the stand in defense. suspects have that right under the
The difference between a $20,000 and $30,000 annual salary over a lifetime