Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The north believed tariffs would provide what safety net? Protection from Southern products Protection from European competition Protection from inadequate
The north believed tariffs would provide what safety net? Protection from Southern products Protection from European competition Protection from inadequate
Describe one allusion made my Rick Riordan to Greek mythology in the lightning thief. Make sure to explain what allusion is and how Rick Riordan put a modern sp
True or false? 1.Coral reefs are like tropical rainforests of the sea in terms of biodiversity. True false 2.Mangroves have many characteristics that make them
Llena los espacios en blanco. Tu prima es _______ de tus tíos.
In 1929, why did the stock market crash? A. Germany ceased reparation payments to the United States. B. The Federal Reserve increased the money supply. C. Depos
Which is greater 6/12 or 6/8
Describe the evolutionary adaptation of the digestive tract of roundworms?
Because of what the mom and dad say in section 10, what prediction can you make? A) Jackie and Jamie will clean the bedroom closets next. B) The parents will
The variable Z is directly proportional to X. When X is 12, Z has the value 228. What is the value of Z when X = 18