Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

what is a low number for 3.521
How do l work this out?
Witch sphere are the humans part of
Ford motor company sells the fusion ses for $24,400. the fusion hybrid sells for $29,975. what is the percentage increase in price for the hybrid over the fusio
Find the missing value that makes a true proportion: 62/7 = 186/? What is -"?"
Which kind of bond is formed when two atoms share electrons to form a molecule
Which organelle does the krebs cycle take place?
What is the source of the Amazon River? Andes Mountains Pacific Ocean Atlantic Ocean Rio Negro
The concession stand is selling hot dogs and hamburgers at a game. At halftime, they sold a total of 78 hot dogs and hamburgers and brought in $105.50. How many
What is the answer for "a boat travels 4 miles in 4 hours (with a constant speed). how far can it travel in 2 hours (with the same speed)?