BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to |b| > 2? 1. b < -2 or b > 2 2. b > -2 or b < 2 3. b < -2 and b > 2 4. b> -2 and b < 2 This answer i
how do you simplify the expression 3 root 7 over -1- root 27? please explain with details. does multiplying by conjugates work in this problem where the radical
What accounted for the downfall of Songhay?
Sally could not find the artichokes in the supermarket. as a result, she went up and down every row and examined every product in order to find them. this is an
Classify each statement based on whether a positive or negative rational number represents it. elevation of 3,234 feet above sea level losing $32.50 depositing
HELP ASAP FOR BRAINLIEST ANSWER!!!
Find the amount of simple interest earned in one year on an account that has an interest rate of 3.2% and a principal of $250.
Which statement accurately describes the safety of condom use? A. Condoms are inexpensive and accessible, but they are not very effective at preventing infecti
Which of the following is equivalent to the expression
Before baseball practice, Jaxon spends at least 90 minutes on homework but no more than 100 minutes. Which graph represents the scenario?