jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

The area of a rectangle is 300 in?. The ratio of the length to the width is 4:3. Find the length and the width.
Which part of the sentence contains an infinitive? to enrich to the delight to Tuesday mornings to Thursday afternoons.
how to reciprocate a whole number ​
Is Hong Kong More expensive Then Tokyo or Seoul​
Desperate Please Hurry
Think about the text A Christmas Carol by Charles Dickens to answer questions 1–5. How does the Ghost of Christmas Yet to Come differ from the Ghost of Christma
Groundwater is __________. salt water that is found in the soil and rock underground sewer water that is found in the soil and rock underground frozen water tha
4. If you can buy 3 items for $6.00, how much will it cost for 10 items?​
which airline has been named the world’s safest airline for the last three years in a row?
what is the smaller fraction 1/8 or 3/7 or 2/5