amanimunyaneza1
amanimunyaneza1 amanimunyaneza1
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

Meatball subs used to cost $5.40 at Mike's Sub Shop, but he just increased the price by $0.54.

How much do subs cost now?

Respuesta :

kellyygracee kellyygracee
  • 02-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation: $5.40 + $0.54 now equals $5.94

Answer Link

Otras preguntas

Ben starts walking along a path at 4mi/h. One and a half hours after Ben leaves, his sister Amanda begins jogging along the same path at 7mi/h. How long will it
Evaluate j/k -0.2k when j=25 and k=5
Examine the scenario. A car starts from rest and uniformly accelerates to a speed of 30 mi/h in 6 s. The car moves north the entire time. Which option correctly
Write complete sentences to tell what everyone does. Be sure to use the correct form of each verb. Samuel (descansar)
Write an equation for the graph below in slope-intercept form:
If Vector A is (3, 0) and Vector B is (-3, 3), what is A – B?
What subjects did artists of the Ashcan school depict? A. active waterways with steamboats and ferries B. busy street life and working-class leisure activ
-PLEASE HELP ME- A veterinarian is changing the diets of two animals, Simba and Cuddles. Simba currently consumes 1,220 Calories per day. That number will incre
the first work says “tell” if you can’t see that sorry.! PLEASE HELP FAST!!
I need help with this Express these actions in the near future by using the formula “ir + a + infinitive.” 1. Silvia come frutas y vegetales. 2. Nosotros hacemo