ailindarhodes
ailindarhodes ailindarhodes
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A hotdogs costs $3 and a corndog costs$1.50. If$201 was collected, how many corndogs were sold?

Respuesta :

nateroe1 nateroe1
  • 01-12-2016
135 corndogs were sold
Answer Link
ishafarooq795
ishafarooq795 ishafarooq795
  • 01-12-2016
About 300 corndogs; because 300 corndogs cost $201 if each costs $1.50.
Answer Link

Otras preguntas

Choose the best estimate for the capcity of a bath tub A. 5ml B. 500ml C. 50cl D. 500L
Solve the proportion 2/9.4 = 0.5/v hep
What is the lowest value of the range of the function shown on the graph! Please help asap
Which option in presentation software can you use to apply a “fly in” effect to the objects on a slide?
Helaine graphed the equation 12x – 4y = 3. What was the slope of Helaine’s line?\
Bill drew each face of an ice cube below. Note: Figure is not drawn to scale. He measured the length of each edge to be 2.5 cm. What is the surface area of the
How was soap made? I’m very confused how soap is made and it smell good to all the time
John spent $75 on a shopping trip for new clothes last week. He had expected to spend $100 on clothes. table How much was the absolute error in his estimate?
brainliest for whoever answers this i need it quick Regarding early reports of the Holocaust during World War II, the immediate response by President Roosevelt
Tus padres You answered (blank) (bailar) su tango favorito. changed Guillermo siempre You answered (blank) (comer) con sus amigos. changed Yo You answered (blan