shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

"explain the difference between risky and riskless arbitrage."
if x^2=40, what is the value of x?
Tell whether the two expressions are equivalent 5+3b; 3b+5
What is the length of the diagonal of the square shown below?
Please help ASAP :)
Convert to standard form: 6[tex] x^{3} [/tex] - 2[tex] x^{4} [/tex] + [tex] x^{2} [/tex] + 10
D says none of the above please answer
Geometry math question
Suppose △JMN≅△KQR . Which congruency statements are true? Select each correct answer. NJ¯¯¯¯¯≅KQ¯¯¯¯¯¯ ∠M≅∠Q ∠N≅∠M QK¯¯¯¯¯¯≅MJ¯¯¯¯¯¯ ∠R≅∠K MN¯¯¯¯¯¯¯≅QR¯¯¯¯¯
Write an equation of the line below.