JoierosesLovemys JoierosesLovemys
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Ethan's club spent $81 for 9 caps for its members each cap cost the same amount how much did each cap cost

Respuesta :

OTFxKALEB
OTFxKALEB OTFxKALEB
  • 02-12-2016
9 DOLLARS MARK ME AS THE BRAINLIEST PLZ
Answer Link
apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 02-12-2016
cost/number of caps=81/9=27/3=9/1
$9 per 1 cap
Answer Link

Otras preguntas

What is a general statement?
What does it mean to be an active listener?
Why does having a life tenure in office for a Supreme Court Justice make them an apolitical body? A) Interest Groups do not lobby Supreme Court cases. B) Cong
which has the best unit rate? 16 oz for $4.25 or 20 oz for $ 4.55 I chose 16 oz but I need to make sure it's right
The ruler of which Muslim empire created an enormous legal code for his empire?
what does the welfare of a country depend upon
Please can I have help X I’m finding this hard
Gender differences observed in the prevalence of many personality disorders (i.e., borderline for women, antisocial for men) may be due to
In 1938, congress established the house un-american activities committee, which: a. focused only on communists. b. was part of the expanded notion of civil libe
Because congress uses broad definition of the power to regulate commerce _____.