zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

The slope of GA is -5. Find the slope of the line perpendicular to the given line
Assume that name is a variable of type string that has been assigned a value . write an expression whose value is the first character of the value of name . so
Read the excerpt from Chapter 28 of Moby-Dic k. It was one of those less lowering, but still grey and gloomy enough mornings of the transition, when with a fai
Please select the word from the list that best fits the definition Match each statement with the correct item. helped lead the first Mexican Revolution Porfirio
how do the geats honor Beowulf after he dies?
HELP ME PLZ I WILL GIVE 10 POINTS OR MORE
How did a new European civilization develop after the fall of the Rome empire?
how did the ideas of john locke influence the founding fathers?
Dante was inspired by the writing of the classical Roman poets _______________, _______________, and _______________.
Hello pls help me I neeed help