Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

In triangle XYZ. the measurements of angle X and angle Y are 45° Which is the longest side of the triangle​
Find all the roots of the equation [tex] {x}^{6} - 64 = 0[/tex]​
If you want to work on all aspects of your presentation, switch to __________ view, which displays the Slide pane, Outline pane, and Notes pane.
The cells of collenchyma have evenly thickened cell wall true or false?
An area near a hazardous materials incident that is upwind from the incident and on higher ground is a good location for a:
A psychiatrist performing a mental exam shows a list of 10 unrelated images to the patient and asks the patient to memorize them. The exam continues and a few m
17. All the guests seemed to have enjoyed the party, although Ann some more attractive records. A. could choose B. was able to choose C. could have chosen D. sh
Exercisea. I choose the correct option from Contain Questionsi Which of the following is a group set ?(b) A happy person in the Village(c) Simple Ex in the book
Please guys help to solve this problem​
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.