frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
16. f(x) = x^3 + 3x^2-2 and f(- 1) = 0. If g(x)=f^-1* (x) the value of g^prime (0) is ( A) - 1/3 (B) - 1/4 (C ) -3 (D) nonexistent
7. A pizza has a diameter of 18 inches. It is then cut into eight equal pieces. About how many square inches is each slice of pizza?
Identify three things Kennedy supported in his acceptance speech for Presidency.
dna makes what inside of the nucleus?
which statement about the korean war is true?
With what speed would an electromagnetic wave move through a material with an index of refraction of 1.85?
A cadence is Select one: A. the repetition of a melodic pattern at a higher or lower pitch. B. the emotional focal point of a melody. C. a melody that serves as
Washington History: Why did lumber, fishing, and whaling provide a better living in the Northwest than mining?
What is the slope-intercept equation of the line shown below? (3,4) (-3,-2)
Is YZ tangent to circle x