kiaa5769 kiaa5769
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

It's $6.96 for a case of mineral water each case contains two boxes each box contains four bottles how do I find my answer?

Respuesta :

kurtgiese kurtgiese
  • 01-10-2021
Not sure what the question is but here are some facts
Answer Link
keenan39 keenan39
  • 01-10-2021
i believe your asking how much is one bottle? If so your answer is-
1 case = 2 box’s
2 box’s =8 bottles
6.96/ 8= 87 cents
Answer Link

Otras preguntas

besides urination the other meghods for fluid loss from the body are
In the problem 2 4/5 times 6 1/4, round each number to the nearest whole number then multiply
Citizens of _____ are citizens of all the nations in the alliance. NAFTA OAU EU ASEAN
How do you heal an inflamed taste bud??
To limit foods that have no % DV of ingredients such as trans fat and sugar you should what
Indicate how individuals relate to population in the organization of the biosphere
Three 24-hour clocks show the time to be 12 noon. One of the clocks is always correct, one loses a time every 24 hours, and one gains for a minute every 24
Both chloroplasts and mitochondria are like in that they both have what?
animo acids is to protein as
What are two really good questions regarding the war measures act