jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which cell part converts food into energy that is usable by a cell?
Translation: how long has it been?
what is £42 increased by 10%
Which of the following statements is not true?"Whom" can serve as the object of a preposition."Whom" is an object pronoun."Who" and "whom" are personal pronouns
What is larger 0.6 or 3/4 explain?
plz helpp with this french hw!
how do you solve: 4 + |k + 1| <15
Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
list the six enternal parts or peripherals of a computer system and identify which are output and which are input devices?
Which words in this sentence are common nouns? The American people listened to President Roosevelt's speech. Choose all answers that are correct. A. speech B.