rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

The function f(x) = 15x + 2 What is the meaning of the slope of the function?
Complete las oraciones con la forma apropiada del adjetivo que corresponda del recuadro, según el contexto.
What is the value of x? 60° 3x 0 10 O 20 0 30 040
Please and Thank You ​
Why do some artists prefer a specific medium or technique?
II. Identify the underlined word in each sentence. Write MN if it is mass nounand CN if it is count noun. Write your answer before the number.3. Coffee taste bi
Determine the x-intercept and y-intercept of the line 2x - 5y = 20. Express your answer as an ordered pair pleasx-intercept: ( , )y-intercept: ( , )​
how do the water molecules behave differently in each situation. for science
Your school's FFA chapter is selling candy bars to raise money. A regular sized chocolate bar (x) sell for $2 and King sized chocolate bar (y) sell for $3. They
Deshaun decides to find out what snack food students like at her middle school. What should she do to get the most accurate information? * O ask her friends tak