yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The astronomy club has x membersand wants to increase membershipby 25%. Write an expression forthe number of members if the goalis reached. please help!
Which gland would most likely have an issue with maintaining the breakdown of food? the thyroid the thymus the pancreas the ovaries
Why was the SC Upstate a great location for textile mills? * O Water for power was abundant They were located close to cotton fields They were often close to ra
answer for 30 points and brainilest answer choices are : $168 , 9 , 158 , 10 , 30 , 157 , $100 , 32, $4 , 85 , $167 , 84 , $99 , $46 , $45 , $3
Animal body systems often coordinate their actions to carry out specific functions for the whole animal. Which of these correctly describes the interaction of t
Megan has $45.12 in her purse. She spends $7.89 for lunch and $21.25 for a pair of sunglasses. Which is the best estimate for the amount of money Megan has left
Describe what you think it must have been like to be an Aeronaut. plsss help
What property of ocean water affects climate the most? O A. Its salt content B. Its density O C. Its heat capacity O D. Its freezing point
The upper case Roman numerals stand for major chords. True False
Being a nurse can involve a great deal of physical, mental, and emotional stamina. Nurses often work long hours, perform physical labor, have to make time-sens